OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kalendarz liturgiczny nam przypomina:

- w środę – wsp. św. Elżbiety Węgierskiej

- w czwartek – wsp. bł. Karoliny Kózkówny – patronki diecezji

- w sobotę – wsp. św. Rafała Kalinowskiego

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

½ godziny przed Mszą Świętą zapraszamy na Nabożeństwa wypominkowe, a później na Mszę Świętą szczególnie parafian z numerów domu:

15.XI (poniedziałek) - ZARZECZE 181 – DO KOŃCA

16.XI (wtorek) - DĘBOWIEC 601 – DO KOŃCA

17.XI (środa) - KOPANINY i NIE OZNACZONE

18.XI (czwartek) - DĘBOWIEC 1 – 300

19.XI (piątek) - ZARZECZE 1 – 180

20.XI (sobota) - DĘBOWIEC 301 – 600

 

W najbliższy piątek 19 listopada w ramach przeżywania roku jubileuszowego 175 rocznicy objawienia Maryi w La Salettezapraszamy do Bazyliki na dziękczynną Eucharystię o godz. 1800, a po niej na katechezę Maryjną.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji w dębowieckiej Bazylice, która odbywa się codziennie od godz. 6.00 rano do północy, oraz dwie noce z wtorku na środę oraz z piątku na sobotę. Można przychodzić kiedy tylko ktoś ma pragnienie bez zapisywania, ale gorąco zachęcamy do zapisania się na konkretną godzinę w miesiącu lub tygodniu. Zgłaszać się można przeze-mail, telefonicznie lub bezpośrednio u Kustosza Sanktuarium. Dodatkowo w kaplicy Adoracji oraz na naszej stronie internetowej jest możliwość zapisania się na adorację na najbliższy tydzień. Prosimy aby wpisać swoje imię przy konkretnej godzinie.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „W owe dni, po wielkim ucisku słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte. Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i zbierze swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi aż do szczytu nieba. A od drzewa figowego uczcie się przez podobieństwo. Kiedy już jego gałąź nabiera soków i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą. Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec”. (Mk 13,24-32)

ROZWAŻANIE DO CZYTAŃ

Słowa Chrystusa nigdy nie przeminą, ale wszystkie wypełnią się co do joty. On zapowiedział, że przyjdzie powtórnie na obłokach z wielką mocą i chwałą. Nie znamy dnia ani godziny Jego przyjścia, ale wiemy, że stanie się to po wielkim ucisku, jakiego nie było od początku świata i jakiego już nigdy nie będzie. Przybliża się koniec wszystkiego. A jakiż koniec czeka tych, którzy nie wierzą Ewangelii Bożej?