Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 84
Wczoraj: 128
Bieżący tydzień: 395
Poprzedni tydzień: 863
Bieżący miesiąc: 395
Poprzedni miesiąc: 2339
Ogółem: 6091

Poland 86.4%France 0.3%
United States 8.3%Austria 0.2%
Germany 1.2%Italy 0.2%
Kuwait 1.2%Ukraine 0.1%
United Kingdom 0.8%Russian Federation 0.1%mapa cmentarza

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2019 R.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

  2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

  3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

  4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę także o godz. 16.30. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej oraz za udział w Gorzkich Żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

  5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 31 marca. Nauki wygłosi dla nas ks. Artur Progorowicz, ojciec duchowny diecezji rzeszowskiej. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest na tablicy ogłoszeń, w informatorze i na stronie internetowej.

  6. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.

  7. Regionalne Stowarzyszenie Folklorystyczne Wrzos i Sanktuarium M. B. Saletyńskiej zaprasza na Drogę Krzyżową w Mrukowej. Rozpoczęcie w sobotę 30 marca 2019 r. o godz. 10.00. Dojazd na parking pod lasem we własnym zakresie, po drodze krzyżowej zapraszamy na kubek gorącej herbaty i poczęstunek. Natomiast informacje na temat Ekstremalnej Drogi Krzyżowej można znaleźć na stronie internetowej (www.edk.org.pl).

  8. Dziś spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunia św. o godz. 12.00.

  9. Zachęcamy szczególnie do lektury prasy katolickiej na progu Wielkiego Postu.