OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kalendarz liturgiczny nam przypomina :

- we wtorek wsp. Św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Pamiętajmy w modlitwie o naszym ks. Proboszczu

- w czwartek święto Przemienienia Pańskiego. Msza święta w kościele parafialnym rano o 730 i wieczorem o 1800. W Łazach Dębowieckich o 1700.

- w sobotę św. Dominika  

- w tym tygodniu mamy pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie ½ godziny przed mszą świętą, a w piątek od 1700. W Łazach Dębowieckich spowiedź w czwartek od 1630.

W rozpoczynającym się miesiącu sierpniu zachęcamy do trzeźwości i dobrowolnej abstynencji.

W modlitwach pamiętajmy o rolnikach pracujących przy żniwach. Kołom Gospodyń Wiejskich przypominamy, że zbliża się Uroczystość Matki Bożej Zielnej i tradycyjne poświęcenie plonów. Liczymy na waszą obecność.

W ramach akcji 1 grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr przekazaliśmy na rzecz polskich misjonarzy i misjonarek zebraną kwotę 3630 PLN. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W przyszłą niedzielę po wszystkich mszach świętych panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Łazów Dębowieckich będą zbierać ofiary do puszek . Celem zbiórki jest wsparcie chorego   10-letniego Kubusia Jandury z Łazów Dębowieckich. Kubuś jest po operacji guza mózgu, ma niedowład kończyn i problemy z mową. Na dzień dzisiejszy potrzebna jest kosztowna rehabilitacja . Prosimy o wsparcie modlitewne i w miarę możliwości finansowe. O wynikach zbiórki poinformujemy po zliczeniu przekazanych ofiar.

Dziękujemy za złożone w dniu dzisiejszym ofiary w ramach kwesty na prace remontowe w naszym kościele.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia wakacji i pracy.