OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kalendarz liturgiczny nam przypomina:

- w środę – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego

- w piątek – wsp. św. Teresy od Jezusa

- w sobotę – wsp. św. Jadwigi Śląskiej

W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe . Zachęcamy tez do wspólnej modlitwy różańcem w rodzinach.

Na bocznych ołtarzach oraz na stoliku pod chórem są wyłożone kartki na wypominki. Wypełnione czytelnie wypominki oddajemy w zakrystii lub kancelarii. Prosimy także na kartce wspominkowej dopisać u góry nazwę miejscowości i nr domu. Np. Zarzecze 103, Dębowiec 570, Kopaniny itp. Chcemy w tym roku zaprosić Was do wspólnej modlitwy wspominkowej na konkretny dzień, w którym będą odczytane wypominki z Waszych rodzin. Wypominki składamy do 1 listopada.

Środa, 13 października, to dzień imienin Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy o Czcigodnym Solenizancie w naszych modlitwach.

W czwartek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu gorącą modlitwą płynącą z serca otoczmy wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty. Wszystkich w tym dniu świętujących zapraszamy na mszę święta o godz. 1800.

Informacja z Bazyliki:

Ks. Kustosz zaprasza do włączenia się w wieczysta Adoracje Najświętszego Sakramentu. Informacje dostępne na gazetce, a deklaracje na stoliku pod chórem. Można również kontaktować się w tej kwestii z ks. kustoszem Bazyliki.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia