OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W dniu dzisiejszym przeżywając Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, zapraszamy po Mszy Świętej do krótkiej adoracji podczas, której odmówimy Litanie do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt ofiarowania się Boskiemu Sercu. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.

Kalendarz liturgiczny nam przypomina:

w poniedziałek – wsp. św. Cecylii - patronki śpiewu kościelnego i organistów. Dziękując naszym panom organistom Mariuszowi Zoła i Krystianowi Ciejka z rodziną za śpiew i grę na organach, życzymy dalszego Bożego błogosławieństwa i opieki świętej Patronki

w środę – wsp. św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy

Za tydzień (w niedzielę) – początek Adwentu i nowego roku liturgicznego.

Przewodniczący KEP - Abp Stanisław Gądecki, zaapelował o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy w niedzielę, 21 listopada 2021 r., we wszystkich kościołach i kaplicach, na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej.

Od poniedziałku 22 – 30 listopada po Mszy Św. wieczornej będzie odprawiana nowenna do św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy do udziału i włączenia się w modlitwę za Naszą Ojczyznę - w tym jakże trudnym dla nas wszystkich czasie.

W dniach 9-10 października 2021 r. biskupi z metropolii warmińskiej, białostockiej lubelskiej i przemyskiej odbyli w Watykanie wizytę ad limina Apostolorum. Jej celem było przede wszystkim szerokie poinformowanie Ojca Świętego o sytuacji Kościoła w Polsce. Bp Jan Wątroba był podczas tej wizyty głównym sprawozdawcą. Mówił m.in. o duszpasterstwie rodzin i małżeństw, ich problemach, sytuacjach kryzysowych oraz najważniejszych problemach ludzi świeckich i promocji życia. Z tej też racji, każda parafia naszej diecezji dostała tematy do przepracowania i omówienia (my kapłani wraz z wami świeckimi) i przesłanie tych naszych sprawozdań do Kurii w Rzeszowie do 15 grudnia. Dlatego chętnych parafian – małżonków, zapraszamy w czwartek 25 listopada na godz. 19.00 do salki przy plebanii, na katechezę wprowadzającą w Synod i omówienia postawionych zagadnień.

Dodatkowe informacje:

Pan kościelny prosi o przekazanie informacji, że od poniedziałku rozpoczyna roznoszenie opłatków w Zarzecza i Majscowej.

Pan organista opłatki dla mieszkańców Dębowca pozostawi na bocznych ołtarzach. 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.