OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Rozpoczynając adwentowy czas, zapraszamy do głębszej modlitwy, refleksji nad własnym życiem i naszej postawie czuwania w oczekiwaniu na przyjście Pana. Niech nam w tym pomogą:

- List bp. Jana Wątroby, dzisiaj przeczytany, a także dostępny na naszej stronie internetowej - ZAŁĄCZNIK.

- Msze święte Roratnie odprawiane wieczorem w kościele parafialnym o godz. 1700, w soboty o godz. 730, a w Łazach Dębowieckich o godz. 1600.

- Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Panny Marii – śpiewane w naszych rodzinach w ramach wspólnej modlitwy.

- rozważanie Słowa Bożego, które Bóg kieruje do nas w codziennej liturgii, dostępne na wszystkich katolickich stronach internetowych.

Kalendarz liturgiczny nam przypomina:

- we wtorek – święto św. Andrzeja Apostoła

- w piątek – wsp. św. Franciszka Ksawerego

W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca grudnia. Spowiedź codziennie ½ przed msza świętą. W Łazach w czwartek od godz. 1530, a w piątek od godz. 1600 w kościele parafialnym.

- w przyszłą pierwszą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych, adoracja, taca na kurię diecezjalną i kwesta na cele parafialne.

- również w przyszłą niedzielę tj. 5 grudnia o godz. 1300 będzie dodatkowa Msza Św., a po Niej spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

W sobotę 4 grudnia odwiedzimy chorych. Jeżeli któraś rodzina nie może przyjąć kapłana, prosimy o telefoniczną informację.

Na stoliku pod chórem są wystawione kartki na „Wypominki Roczne”. Czytelnie wypełnione można składać w zakrystii i kancelarii do końca roku.

Dodatkowe informacje:

Pan kościelny roznosi opłatki w Zarzecza i Majscowej.

Pan organista opłatki dla mieszkańców Dębowca pozostawił na bocznych ołtarzach.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

Niedziela Adwentu (47/2021)

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłoku z wielką mocą i chwałą.

A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie. Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka, jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym". (Łk 21, 25-28. 34-36)