OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kalendarz liturgiczny nam przypomina :

* w poniedziałek 2 maja – wsp. Św. Atanazego. W Polsce dzień flagi. Pamiętajmy o wywieszeniu biało-czerwonej.

* we wtorek 3 maja - Uroczystość NMP Królowej Polski - głównej patronki Polski. Msze święte w kościele parafialnym według niedzielnego porządku. W Łazach Dębowieckich (odpust), msze św. o godz. 730 i o 1100 suma odpustowa. Już dzisiaj dziękuję rodzinom, które zorganizowały poczęstunek dla zaproszonych gości.

* we wtorek 4 maja – wsp. Św. Floriana, wieczorem o 1800 modlimy się w intencji strażaków.

* w piątek 6 maja – Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie ½ przed mszą świętą. Spowiedź w Łazach Dębowieckich będzie wyjątkowo w poniedziałek przed odpustem od godz. 1600.We czwartek i w piątek nie będzie w Łazach spowiedzi. W Dębowcu w piątek spowiedź od godz. 1630 w kościele na cmentarzu.

* W sobotę Adoracja Wynagradzająca w Łazach Dębowieckich od godz. 1600.

Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w najbliższą niedzielę 8 maja o godz. 1030 i 1200. Dzieci odbędą swoją spowiedź św. w sobotę. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem - także rodziców, rodziców chrzestnych i rodziny w innym terminie niż Dzieci (można od poniedziałku do piątku ½ godz. przed mszą św.).

Zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele parafialnym o godz. 1730, w Łazach Dębowieckich o godz. 1630.\

Zachęcamy również do śpiewania „majówek” przy kapliczkach i krzyżach na terenie parafii.

W dalszym ciągu (z wyjątkiem wtorku) msze święte rano i wieczór będą odprawiane w kaplicy na cmentarzu. W sobotę, wieczorna msza święta będzie w kościele.

Wójt Gminy Dębowiec serdecznie zaprasza Mieszkańców do wzięcia udziału w obchodach 231 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 900 w Kościele Parafialnym, po której nastąpi złożenie kwiatów i uroczysta akademia na płycie rynku w Dębowcu. Zaraz po niej w sali widowiskowej Urzędu Gminy odbędzie się część artystyczna. Wspólnie świętujmy ten dzień!

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

Jezus ukazał się znowu nad Morzem Tyberiadzkim. A ukazał się w ten sposób: Byli razem Szymon Piotr, Tomasz, zwany Didymos, Natanael z Kany Galilejskiej, synowie Zebedeusza oraz dwaj inni z Jego uczniów. Szymon Piotr powiedział do nich: ”Idę łowić ryby”. Odpowiedzieli mu: ”Idziemy i my z tobą”. Wyszli więc i wsiedli do łodzi, ale tej nocy nic nie złowili. A gdy ranek zaświtał, Jezus stanął na brzegu. Jednakże uczniowie nie wiedzieli, że to był Jezus. A Jezus rzekł do nich: ”Dzieci, czy nie macie nic do jedzenia?”. Odpowiedzieli Mu: ”Nie”. On rzekł do nich: ”Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie”. Zarzucili więc i z powodu mnóstwa ryb nie mogli jej wyciągnąć. Powiedział więc do Piotra ów uczeń, którego Jezus miłował: ”To jest Pan!”. Szymon Piotr, usłyszawszy, że to jest Pan, przywdział na siebie wierzchnią szatę, był bowiem prawie nagi, i rzucił się w morze. Reszta uczniów dobiła łodzią, ciągnąc za sobą sieć z rybami. Od brzegu bowiem nie było daleko, tylko około dwustu łokci. A kiedy zeszli na ląd, ujrzeli żarzące się na ziemi węgle, a na nich ułożoną rybę oraz chleb. Rzekł do nich Jezus: ”Przynieście jeszcze ryb, któreście teraz ułowili”. Poszedł Szymon Piotr i wyciągnął na brzeg sieć pełną wielkich ryb w liczbie stu pięćdziesięciu trzech. A pomimo tak wielkiej ilości sieć się nie rozerwała. Rzekł do nich Jezus: ”Chodźcie, posilcie się!”. Żaden z uczniów nie odważył się zadać Mu pytania: ”Kto Ty jesteś?”, bo wiedzieli, że to jest Pan. A Jezus przyszedł, wziął chleb i podał im, podobnie i rybę. To już trzeci raz, jak Jezus ukazał się uczniom od chwili, gdy zmartwychwstał. (J 21,1-14).