OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Dobrego Pasterza którą dziś przeżywamy ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. W sposób szczególny módlmy się o nowe powołania do Zgromadzenia Księzy Misjonarzy Matki Bożej z La Salette i sióstr Saletynek.

Uroczystość święceń kapłańskich w naszej Dębowieckiej Bazylice odbędzie się w sobotę 14 maja o godz. 1030. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznego kandydata do kapłaństwa.

Przez najbliższy biały tydzień msze św. rano i wieczorem będą sprawowane w kościele parafialnym.

Zeszłej niedzieli w czasie kwesty zebrano łącznie 8980 PLN. Na konto remontowe w miesiącu kwietniu wpłynęło 2020 PLN. Za wszystkie złożone ofiary bardzo dziękujemy.

W przyszła niedzielę odpust w Bazylice. Program na plakatach. Zachęcamy do uczestnictwa w uroczystościach. W kościele parafialnym w przyszłą niedzielę msze święte tylko o 730 i 900, zaś w Łazach Dębowieckich o godz. 730.

Kalendarz liturgiczny nam przypomina:

* w poniedziałek 9 maja – Uroczystość Św. Stanisława, BM, Patrona Polski, drugorzędnego patrona naszej parafii.

* w sobotę 14 maja – Święto Św. Macieja Apostoła

Osoby zainteresowane wyjazdem do Madjugorie na początku wakacji są proszone o kontakt z ks. Romanem. W programie również Mostar, Vespric, Split i Budapeszt. Cena 2650 i 30 euro

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.