OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kalendarz liturgiczny nam przypomina :

* w piątek – święto – św. Marii Magdaleny

* w sobotę – święto – św. Brygidy, Patronki Europy

W najbliższą środę, 20 lipca br., przypada dziewiąta rocznica ingresu Biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest: w poniedziałki, środy i piątki - po wieczornej Mszy św. // w sprawach pogrzebu i namaszczenia o każdej porze z dyżurującym księdzem /.

Do czasu wyborów powierzam pełnienie obowiązków Radnego z Łazów Dębowieckich: Pani Bolesławie Mastaj i Pani Elżbiecie Lepak.

W sobotę po wieczornej mszy świętej i w niedzielę po wszystkich mszach świętych poświęcimy pojazdy mechaniczne i będziemy modlić się w intencji kierowców. Włączając się w coroczną akcję akcja 1 grosz za 1 km pomocy polskim misjonarzom będzie wystawiona skarbona do której można ofiary. Łatwo przeliczyć: za 100 km 1 zł, za 1000 km 10 zł itd. Zachęcamy do hojności serca.

Wszystkim gościom i parafianom pracującym i wypoczywającym życzymy na nadchodzący tydzień Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask.

Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie. Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła. A Pan jej odpowiedział: Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której ni e będzie pozbawiona. (Łk 10,38-42)