OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wyrażam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w wydarzeniu związanym z peregrynacją Figury MB Fatimskiej i w parafialnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, w sposób szczególny dziękuję panom Strażakom i Paniom z KGW. Dziękuję za liczny udział w adoracji w ciągu dnia i uczestnictwo we mszy świętej.

Wraz z naszym biurem pielgrzymkowym zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy w dniach 9-15 czerwca. Koszt 5950 pln. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Romanem.

We wtorek – wsp. św. Jana Bosko

W czwartek (2 lutego) – Święto Ofiarowania Pańskiego MB Gromnicznej. Msze święte o 7.30; 9.00; 17.00, a w Łazach o 16.00. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic. W tym dniu przeżywamy dzień życia konsekrowanego. Składka przeznaczona na zakony kontemplacyjne w diecezji.

W piątek wspomnienie św. Błażeja. Obrzęd błogosławieństwa świecami i poświęcenie jabłek po mszy świętej o godz. 17.00.

W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca lutego. Spowiedź codziennie ½ przed mszą świętą. W Łazach w czwartek od godz. 15.30, a w piątek od godz. 16.00 w kościele parafialnym.W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych od 8.30.

W pierwszą sobotę adoracja Wynagradzająca N. S. Marii w Łazach od godz. 15.00 i o godz. 16.00 Msza Święta.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, adoracja, taca na kurię diecezjalną i kwesta na cele parafialne. Również w przyszłą  niedzielę o godz. 13.15 będzie dodatkowa msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

Od jutra wracają msze św. wieczorne o godz. 17.00

Dzisiaj po wszystkich mszach św. zbiórka do puszek na pogorzelców. Bóg zapłać za ofiary.

Komunikat Ks. Kustosza Bazyliki M.B.S.

Na początku lutego w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania odbędzie się kurs ewangelizacyjny Nowe życie z Bogiem, który jest formą rekolekcji. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiarę, albo czujesz, że Twoje drogi z Bogiem się rozchodzą to będzie czas dla Ciebie. W piątek od 18 do 21, sobotę od 8 do 20 z przerwą 1,5 godzinną na obiad i w niedzielę od 8 do 14. Kurs jest bezpłatny i dla osób pełnoletnich. Zapraszamy serdecznie. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej sanktuarium.

Komunikat Policji:

W ostatnim czasie wzrosła ilość oszustw dokonywanych metodą „na wnuczka”. Sprawcy podając się za dzieci i wnuki wyłudzili od pokrzywdzonych znaczne sumy pieniędzy. Policja apeluje do wszystkich o zachowanie ostrożności wobec osób kontaktujących się telefonicznie w sprawie przekazania pieniędzy. Policjanci przypominają, aby nigdy nie przekazywać żadnych pieniędzy pośrednikom lub osobom nieznanym. W razie przyjęcia podejrzanego telefonu należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji osobiście lub telefonicznie dzwoniąc pod nr 112.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.