OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przypominamy, że ze zmianą czasu zmienia się godzina mszy świętej wieczornej: w Dębowcu z godz. 1700 na 1800, a w Łazach Dębowieckich z godz. 1600 na 1700.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: *Drogi Krzyżowej - odprawianej w Dębowcu w piątek po mszy św. o godz. 730, wieczorem o godz. 1730, a w Łazach D. o godz. 1630. Przychylając się do waszej prośby w najbliższy piątek o godz. 1900 będzie dodatkowa Droga Krzyżowa plenerowa - z Kaplicy Cmentarnej do Bazyliki MBS „w obronie osoby i wizerunku Świętego Jana Pawła II”.

Gorzkich Żali - w niedzielę o godz. 1500 w Łazach i o 1600 w Dębowcu. Przypominamy, że bezpośrednio po zakończonych Gorzkich Żalach msza święta bez kazania.  W sposób szczególny zapraszamy tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych formach pobożności chrześcijańskiej.

Przyszła niedziela jest niedzielą Męki Pańskiej – zwana Niedzielą Palmową, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej, a przed sumą o godz. 1030 procesja z palmami – oczywiście jeśli pozwolą na to warunki.

W najbliższą sobotę tj. 1 kwietnia odwiedzimy chorych, których odwiedzamy co miesiąc, ale także tych, którzy potrzebują posługi sakramentalnej (prosimy o zgłoszenie w kancelarii). Ks. Roman odwiedzi chorych w Zarzeczu 4 kwietnia od godz. 830.

W pierwszą sobotę adoracja Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Marii w Łazach od godz. 1600 i o godz. 1700 Msza Święta.

Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca, a więc zmiana tajemnic różańcowych. W Parafii kwesta na prace remontowe. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Kurię w Rzeszowie.

Czas Wielkiego Postu - to także czas spowiedzi przedświątecznej. Podobnie jak przed Bożym Narodzeniem, zapraszamy na spowiedź w następującym porządku:

Środa              29 III – Dębowiec   1 – 450

Czwartek         30 III – Zarzecze     całość  

Piątek              31 III – Dębowiec   451 – do końca

Sobota               1 IV – Majscowa   całość

                                  – Łazy Dębowieckie od godz. 1500 – 1600

W w/w dni spowiadać będziemy rano pół godziny przed mszą świętą, a wieczorem od godziny 1700 do 1900

Prosimy o wyrozumiałość w kwestii tak ułożonej spowiedzi.

DODATKOWE INFORMACJE:

Dyrekcja oraz Rada Mieszkańców DPS w Foluszu zapraszają do udziału w Misterium Męki Pańskiej w dniu 31 marca 2023 r., rozpoczęcie o 1030 na placu przed budynkiem DPS w Foluszu.

Dnia 4 kwietnia( wtorek) od godz.30 w Przychodni Zdrowia w miejscowości Dębowiec 825, odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.