OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Polecamy waszym modlitwom troskę o powołania szczególnie do naszego Zgromadzenia Księży Saletynów i sióstr Saletynek.

*Jutro tj. 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe w kościele parafialnym o godz. 1730, w Łazach Dębowieckich o godz. 1630.

*W Majscowej przy kapliczce MBS na posesji pani Potera dodatkowa msza święta o godz.1900.

Zachęcamy również do śpiewania „majówek” przy kapliczkach i krzyżach na terenie parafii.

Kalendarz liturgiczny nam przypomina :

* we wtorek 2 maja – wsp. Św. Atanazego. W Polsce dzień flagi. Pamiętajmy o wywieszeniu biało-czerwonej.

* w środę 3 maja - Uroczystość NMP Królowej Polski - głównej patronki Polski. Msze święte w kościele parafialnym według niedzielnego porządku. W Łazach Dębowieckich (odpust), msze św. o godz. 730 i o 1100 suma odpustowa.

* w sobotę 6 maja – Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie ½ przed mszą świętą. Spowiedź w Łazach Dębowieckich będzie wyjątkowo we wtorek przed odpustem od godz. 1600. We czwartek i w piątek nie będzie w Łazach spowiedzi. W Dębowcu spowiedź w piątek od godz. 1700.

* w sobotę Adoracja Wynagradzająca NSNMP w Łazach od godz. 1600.

* chorych odwiedzimy w sobotę 6 maja od godz. 830.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, a więc zmiana tajemnic różańcowych, taca na Seminarium w Rzeszowie, miesięczna kwesta na prace w parafii.

Wójt Gminy Dębowiec serdecznie zaprasza Mieszkańców do wzięcia udziału w obchodach 232 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 900 w Kościele Parafialnym, po której nastąpi złożenie kwiatów na płycie rynku w Dębowcu. Zaraz po tym5 w sali widowiskowej Urzędu Gminy odbędzie się część artystyczna. Wspólnie świętujmy ten dzień!

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Jezus powiedział: "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych". Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił. Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich, owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości".(J 10,1-10)