OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kalendarz liturgiczny nam przypomina :

* w poniedziałek, wtorek i środę (15, 16, 17 maja), wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

* we wtorek – Święto Św. Andrzeja Boboli K.M.,  Patrona Polski.

* w piątek rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

W sobotę przypada 23 rocznica sakry biskupiej ks. bp. Jana Wątroby – ordynariusza diecezji rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.

W przyszłą niedzielę odpust w Bazylice. Program na plakatach. Zachęcamy do uczestnictwa w uroczystościach. W kościele parafialnym w przyszłą niedzielę msze święte tylko o 730 i 900, zaś w Łazach Dębowieckich o godz. 730

* Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na działalność katolickiego Radia Via.

W sobotę 27 maja o godz. 1600 spowiedź i próba dla dzieci z klas IV przed rocznicą I Komunii św. Rocznica w niedzielę 28 maja o godz. 1200.

Dziękuję bardzo panom: Grzegorzowi Nowakowi i firmie pana Dariusza Piszczek za zrobienie porządku na cmentarzu i wywóz nagromadzonej ziemi.

Ubiegłej niedzieli w czasie kwesty zebrano łącznie 8880 PLN. Na konto remontowe w miesiącu kwietniu wpłynęło 1180 PLN. Za wszystkie złożone ofiary bardzo dziękujemy.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie   zachowy- wać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze, Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was. Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie". (J 14,15-21)