OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kalendarz liturgiczny nam przypomina:

- w środę – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w Kościele parafialnym o godz. 730; 900, 1030. O godz. 1200 na cmentarzu, w Łazach Dębowieckich o godz. 730

- w czwartek – wsp. Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. o godz.730, 900, 1100 i 1600 będą odprawiane w kaplicy na cmentarzu, w Łazach Dębowieckich o godz. 1600

Przez cały miesiąc listopad ½ godziny przed Mszą Świętą zapraszamy na Nabożeństwa Wspominkowe, a później na Mszę Świętą

2.XI (czwartek) – DĘBOWIEC 1 – 300

3.XI (piątek) – ZARZECZE 1 – 180

4.XI (sobota) – MAJSCOWA CAŁOŚĆ

W dniach od 1 – 8 XI można zyskać odpust zupełny za zmarłych spełniając warunki tzn.: przyjęcie Komunii Świętej, pobożne nawiedzenie cmentarza, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego, modlitwa Ojcze nasz; Wierzę w Boga; i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust można ofiarować jednego dnia – za jedną osobę zmarłą. W pozostałe dni listopada można zyskać odpust cząstkowy.

Wzorem lat ubiegłych, Stowarzyszenie Miłośników Dębowca i Okolicy wraz z Radą Paraf., KGW, OSP i Gwardią Dębowiecką będą kwestować w Dniu Wszystkich Świętych na cmentarzu - na potrzeby cmentarza.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w Łazach w czwartek od godz. 1530, w Dębowcu w piątek w kościele od godz. 1600. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych od godz. 830, również w 1 – sobotę adoracja Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Marii w Łazach od godz. 1500, następnie wypominki o godz. 1530 i o godz. 1600 Msza Święta.

W przyszłą niedzielę Adoracja, zmiana tajemnic, taca na Seminarium w Rzeszowie i kwesta na cele parafialne.

W związku ze zmianą czasu przypominamy o zmianie odprawiania wieczornej Mszy Świętej z godz. 1800 na 1700. Prosimy bardzo korzystać z informatora, ponieważ odprawiane będą Msze Święte na cmentarzu. W czwartek i piątek 2 i 3 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt po mszach świętych.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.