OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj kończy się okres wielkanocny.

Kalendarz liturgiczny nam przypomina:

* jutro - w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła - Msze św. w kościele parafialnym o godz. 730,  900 i 1800, w Łazach Dębowieckich o 1700.

* w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

* w piątek – wsp. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

W sobotę 25 maja o godz. 1500 spowiedź i próba dla dzieci z klas IV przed rocznicą I Komunii św. Rocznica w niedzielę 26 maja o  godz. 1200.

Dziękujemy dzieciom Pierwszokomunijnym za złożenie Daru Ołtarza w wysokości 1000,00 zł. Dziękuję również, za złożony przez nie dar dla dzieci na misjach w wysokości 1542,00 zł. Pieniądze te zostały przekazane  na misje.

W piątek, tj. 24 maja w ramach rekolekcji Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej będzie w naszym kościele parafialnym odprawiona Droga Krzyżowa ze świadectwami o godz. 1445. Serdecznie zapraszamy miejscowych członków ARS-u do udziału w tej modlitwie, po której nastąpi przejście na cmentarz do grobowca Misjonarzy Saletynów.

Dziękuję panu Grzegorzowi Nowakowi i panu Kościelnemu – Piotrowi za wykoszenie trawy na cmentarzu.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku. Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi". (J15,26-27;16,12-15)

Rozważanie do czytań

Narodziliśmy się z Ducha i zostaliśmy napełnieni Duchem. Chrześcijanin to człowiek duchowy, pełen Ducha i Jego mocy, prowadzony przez Ducha, ubogacony Jego darami, charyzmatami i owocem Ducha. Mamy życie od Ducha i postępujemy według Ducha, który świadczy o Jezusie i wprowadza nas we wszelką prawdę.